Lektorzy sprawni online - Agencja kreatywna Favicon Media
753
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-753,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Lektorzy sprawni online

  • Zdjęcie monitora z osobami pokazującymi gest OK

O projekcie

Lektorzy sprawni online – to wspólny projekt Favicon Media i Fundacji Strefa innowacji– organizacji działającej w obszarze edukacji językowej oraz aktywizacji osób z niepełnosprawnością wzrokową. 

Wyzwaniem projektowym było odkrycie sposobu, w jaki można ułatwić pracę lektora/nauczyciela języka obcego osobom z dysfunkcją wzroku.

Aby zdiagnozować największe problemy z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne wzrokowo, przeprowadziliśmy siedem wywiadw pogłębione. 

Wskazały one trzy najważniejsze obszary, które wymagały zaadresowania:

  • obawa przed brakiem akceptacji ze strony uczniów  (zarówno dorosłych jak i dzieci)
  • niechęć/obawa ze strony potencjalnych pracodawców
  • brak odpowiednich materiałów edukacyjnych dostosowanych do osób z niepełnosprawnością wzrokową.

W dalszej pracy skupiliśmy się na rozwiązaniu problemu dostępności materiałów i pomocy naukowych dla nauczycieli z n.w.  Większość nauczycieli samodzielnie przygotowuje potrzebne materiały i ćwiczenia dla swoich uczniów – zajmuje to dużo czasu, wymaga zarówno umiejętności dydaktycznych jak i informatycznych.

W wyniku analizy badań oraz po rozpoznaniu istniejących rozwiązań powstał projekt stworzenia miejsca w sieci, które będzie skupiało sprawdzone materiały dostępne dla ONW. Serwis kumulowałby materiały wyszukane w internecie, publikowane przez wydawnictwa, ale również dodawane przez użytkowników, na zasadzie wymiany.

Projekt wygrał pierwszy etap konkursu i został wybrany do programu akceleracyjnego Innowacji społecznych Transfer HUB, gdzie dopracowujemy szczegóły związane m. in. z dostępnością  WCAG 2.1 oraz przygotowujemy się do dalszych badań w grupie docelowej.

Kategoria
Projektowanie usług, www